Број на текстови објавени денес: 0
Subscribe to RSS

Му ја крадат победата на Андреј Жерновски?

прочитано 5,990 пати
25-03-2013 20:53:23

НОВИОТ БРОЈ НА ДНЕВНИОТ ВЕСНИК „ФОКУС“ ДОНЕСУВА:

 

Вла­ста не мо­же да се по­ми­ри со за­гу­ба­та во цен­тар

МУ ЈА КРА­ДАТ ПО­БЕ­ДА­ТА НА АН­ДРЕЈ ЖЕР­НОВ­СКИ?

 

Ре­а­ги­ра­ат наб­љу­ду­ва­чи­те на из­бор­ни­от про­цес

ОБ­СЕ ЗА­БЕ­ЛЕ­ЖА­ЛА ДЕ­КА ГЛА­СА­ЧИ­ТЕ БИ­ЛЕ ЗАП­ЛА­ШУ­ВА­НИ

 

За да ја прослави победата

ДЕ­ХА­РИ СО КО­ЧИ­ЈА И СО БЕЛ КОЊ ЌЕ СЕ ПРО­ШЕ­ТА НИЗ КИ­ЧЕ­ВО

 

Три ме­се­ци по бесп­лат­но­то бол­нич­ко ле­ку­ва­ње

ПЕН­ЗИ­О­НЕ­РИ­ТЕ ЌЕ ГИ БАН­КРО­ТИ­РА­АТ БОЛ­НИ­ЦИ­ТЕ?

 

ЧИТАЈТЕ ВО НОВИОТ БРОЈ НА ДНЕВНИОТ ВЕСНИК „ФОКУС“!

 

GOLEMAfokus26032013

1 коментар

#1ane26/03/2013, 10:44

Па сигурно! Што се може да се направи со купишта пари! Кажете ми, кој може да направи многу, ама со малку пари!

Додади коментар

Име:
E-mail адреса:
Коментирај:

Либертас нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. Либертас нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза.

Останати вести

Гошев: Со финансиската зона се формира држава во држава, ќе бидеме измеќари на меѓународната мафија

Гошев: Со финансиската зона се формира држава во држава, ќе бидеме измеќари на меѓународната мафија

Поранешниот гувернер на Народна банка на Република Македонија, Петар Гошев, на денешната јавна расправа по нацрт-амандманите на Уставот на Македонија рече дека со последниот предлог за формирање финансиска зона, најновиот бисер на Владата, ќе се овозможуви внесување нечист капитал во Македонија, односно на капитал од нечесни активности стекнати со кршење на кривичното право, пренесе Плусинфо.

СДСМ: Наместо да ги исплати субвенциите за 2013 и 2014, власта ги етикетира земјоделците

СДСМ: Наместо да ги исплати субвенциите за 2013 и 2014, власта ги етикетира земјоделците

Соопштениет на СДСМ – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Владата на Никола Груевски ги нема исплатено субвенциите на земјоделците за 2013 и 2014 година. Тие се оставени без пари и нема да можат да се подготват ниту за следната сезона. ВМРО-ДПМНЕ ги етикетира земјоделците а тоа е недозволиво. Власта на Никола Груевски треба да ги

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот на изградба на партиската зграда е транспарентен

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот на изградба на партиската зграда е транспарентен

„Врз основа на Одлуката на Извршиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, одржан на ден 25.06.2012 година и Одлуката на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, одржан на ден 01.07.2012 година, ВМРО-ДПМНЕ распиша јавен повик за доставување на понуди за соинвеститор за изградба на градежен објект на земјиште кое е во сопственост на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ“, велат од оваа партија,

НСДП: Како ВМРО-ДПМНЕ од зграда од 400м2 стигна до деловен простор од околу 4.000 м2?!

НСДП: Како ВМРО-ДПМНЕ од зграда од 400м2 стигна до деловен простор од околу 4.000 м2?!

Како ВМРО-ДПМНЕ од зграда од 400 м2 стигна до деловен простор од околу 4.000 м2, прашува НСДП. „Наместо сликовити објаснувања како изгледа јарболот на канбанаријата на новата зграда на ВМРО-ДПМНЕ, што ќе пишува на него и со какви букви, ВМРО-ДПМНЕ е должно на јавноста да и објасни: Како најзадолжената партија стана сопственик на градежно семјиште

ВМРО-ДПМНЕ: Струмичките земјоделци се злоупотребени од Заев и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Струмичките земјоделци се злоупотребени од Заев и СДСМ

„Навистина е жално да се гледа кога земјоделецот и неговата напорна работа е злоупотребуван за политички цели. Ова денеска го направи по којзнае кој пат СДСМ со струмичките земјоделци, преку луѓето на Заев,“ регираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму велат дека луѓето кои денеска даваа изјава, Митко Тотушев и Аце Милчев во Струмица и струмичко биле

Струмичките земјоделци најавуваат протест поради неисплатени субвенции

Струмичките земјоделци најавуваат протест поради неисплатени субвенции

Надлежните да излезат и јавно да кажат кога ќе ги добиеме парите по основ на субвенции за 2012, 2013 и оваа година. Вака реагираа дел од струмичките земјоделци кои се собраа пред Министерството за земјоделство во Струмица за да го изразат својот револт и по админситративен пат да бараат одговор, пренесе 24 Вести. Митко Тошев

Од Финансии убедуваат – измените се за усогласување со Европа, а Македонија е меѓу најниско задолжените европски земји

Од Финансии убедуваат – измените се за усогласување со Европа, а Македонија е меѓу најниско задолжените европски земји

„Поради погрешната слика која се создава во јавноста, а за која беше искористен Законот за јавен долг кој помина вчера на Собрание, Министерството за финансии се чуствува должно правилно да ги информира граѓаните за што станува збор“, стои во соопштението испратено до медиумите од министерството. „Измените на Законот за јавен долг се во насока на

Делови од Скопје утре без струја

Делови од Скопје утре без струја

Без струја утре од 9 до 13 часот ќе останат дел од корисниците од улиците „Његошева“, „Софиска“, „Копенхагенска“, „Столколмска“, „Бриселска“, и „Петар Драганов“ во општина Карпош. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без електрична енергија од 9 до 15 часот ќе останат корисниците од улиците бр:„1“, „2“, „3“,

Тодоров: Намалените критериуми на тендерот не се за квалитетот на инсулин, туку за поголема конкуренција

Тодоров: Намалените критериуми на тендерот не се за квалитетот на инсулин, туку за поголема конкуренција

Не станува збор за намалување на критериумите во поглед на квалитетот на инсулин на последниот тендер. Станува збор за овозможување преку намалени критериуми на поголема конкуренција односно овозможување поголем број економски оператори или компании да учествуваат на тендерот. Ова го истакна министерот за здравство Никола Тодоров, одговарајќи на новинарско прашање за тоа дали се намалени критериумите

СДСМ: Каде завршиле и каде завршуваат илјадниците тони произведен тутун на црно?

СДСМ: Каде завршиле и каде завршуваат илјадниците тони произведен тутун на црно?

Писмена реакција на СДСМ на соопштението на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство: Власта, преку Министерството за земјоделство, призна дека има нелегално производство на крупнолисниот тутун, на црно. Но нема одговор на клучните прашања, кои власта е должна да им ги одговори на граѓаните и тутунарите: Кој го врши откупот на нелегално произведениот тутун, од

Актуелно

СДСМ: Наместо да ги исплати субвенциите за 2013 и 2014, власта ги етикетира земјоделците СДСМ: Наместо да ги исплати субвенциите за 2013 и 2014, власта ги етикетира земјоделците
НСДП: Како ВМРО-ДПМНЕ од зграда од 400м2 стигна до деловен простор од околу 4.000 м2?! НСДП: Како ВМРО-ДПМНЕ од зграда од 400м2 стигна до деловен простор од околу 4.000 м2?!
Струмичките земјоделци најавуваат протест поради неисплатени субвенции Струмичките земјоделци најавуваат протест поради неисплатени субвенции
Тодоров: Намалените критериуми на тендерот не се за квалитетот на инсулин, туку за поголема конкуренција Тодоров: Намалените критериуми на тендерот не се за квалитетот на инсулин, туку за поголема конкуренција
СДСМ: Каде завршиле и каде завршуваат илјадниците тони произведен тутун на црно? СДСМ: Каде завршиле и каде завршуваат илјадниците тони произведен тутун на црно?
Капетанот на бродот рекол дека Дениса исчезнала, во истрагата вклучен и Интерпол Капетанот на бродот рекол дека Дениса исчезнала, во истрагата вклучен и Интерпол
Слободен печат: Го стега ли Брисел обрачот околу Груевски? Слободен печат: Го стега ли Брисел обрачот околу Груевски?
Невладините бараат стоп на специјалната војна против граѓанското општество Невладините бараат стоп на специјалната војна против граѓанското општество
Невзат Халили утре ќе прогласувал „Република Илирида“ Невзат Халили утре ќе прогласувал „Република Илирида“
Министерство за земјоделство до СДСМ: Во тек е акција за одземање на нелегалниот тутун Министерство за земјоделство до СДСМ: Во тек е акција за одземање на нелегалниот тутун
ФОТО: Сообраќајката на патот Штип-Кочани во која едно лице го загуби животот ФОТО: Сообраќајката на патот Штип-Кочани во која едно лице го загуби животот
Шкариќ: Амандманот за меѓународна финансиска зона е удар врз постојниот уставен поредок! Шкариќ: Амандманот за меѓународна финансиска зона е удар врз постојниот уставен поредок!
(ВИДЕО) Кирацовски: Во Могила на големо се произведува тутун на црно, кој се е вмешан?! (ВИДЕО) Кирацовски: Во Могила на големо се произведува тутун на црно, кој се е вмешан?!
прочитај повеќе
EDS 250X250 AG
dosiemakbanka
kozanostra

300x250(1)

563455

Следете не на Фејсбук

Твит на денот

Copyright © 2013 - сите права се задржани - www.libertas.mk