Број на текстови објавени денес: 0
Subscribe to RSS
78587587

Му ја крадат победата на Андреј Жерновски?

прочитано 6,040 пати
25-03-2013 20:53:23

НОВИОТ БРОЈ НА ДНЕВНИОТ ВЕСНИК „ФОКУС“ ДОНЕСУВА:

 

Вла­ста не мо­же да се по­ми­ри со за­гу­ба­та во цен­тар

МУ ЈА КРА­ДАТ ПО­БЕ­ДА­ТА НА АН­ДРЕЈ ЖЕР­НОВ­СКИ?

 

Ре­а­ги­ра­ат наб­љу­ду­ва­чи­те на из­бор­ни­от про­цес

ОБ­СЕ ЗА­БЕ­ЛЕ­ЖА­ЛА ДЕ­КА ГЛА­СА­ЧИ­ТЕ БИ­ЛЕ ЗАП­ЛА­ШУ­ВА­НИ

 

За да ја прослави победата

ДЕ­ХА­РИ СО КО­ЧИ­ЈА И СО БЕЛ КОЊ ЌЕ СЕ ПРО­ШЕ­ТА НИЗ КИ­ЧЕ­ВО

 

Три ме­се­ци по бесп­лат­но­то бол­нич­ко ле­ку­ва­ње

ПЕН­ЗИ­О­НЕ­РИ­ТЕ ЌЕ ГИ БАН­КРО­ТИ­РА­АТ БОЛ­НИ­ЦИ­ТЕ?

 

ЧИТАЈТЕ ВО НОВИОТ БРОЈ НА ДНЕВНИОТ ВЕСНИК „ФОКУС“!

 

GOLEMAfokus26032013

1 коментар

#1ane26/03/2013, 10:44

Па сигурно! Што се може да се направи со купишта пари! Кажете ми, кој може да направи многу, ама со малку пари!

Додади коментар

Име:
E-mail адреса:
Коментирај:

Либертас нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. Либертас нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза.

Останати вести

ВИДЕО: „Удар – за Македонија се работи“, протест пред Собранието

ВИДЕО: „Удар – за Македонија се работи“, протест пред Собранието

Со црни знамиња, балони, карактеристични црни маици и шалови на кои пишува „Удар – за Македонија се работи“, група граѓани одржаа мирен протест пред Собранието на Република Македонија, пренесе 24 Вести. Сакаме слобода на говор, слободни медиуми, доста ни е од високи парични казни и партиски вработувања, се дел од пораките, кои незадоволните граѓани ги

СДСМ: Власта нема доблест ниту да им се извини на пензионерите за потценувачкиот однос

СДСМ: Власта нема доблест ниту да им се извини на пензионерите за потценувачкиот однос

„ВМРО-ДПМНЕ се обиде да ги манипулира пензионерите. Сега фатена во лага власта на Груевски нема доблест ниту да им се извини за потценувачкиот однос кон нив“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ за прес конференцијата на Јулијана Силјановска. „Фактите говорат дека со укинувањето на законското усогласување власта не ги зголемува пензиите за 5%.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има најмалку право да зборува за пензионерите, пензиите се зголемени за 61 посто од 2006

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има најмалку право да зборува за пензионерите, пензиите се зголемени за 61 посто од 2006

СДСМ има најмалку право да зборува кога се во прашање пензионерите. За Владите на СДСМ, оваа категорија на граѓани беше комплетно маргинализирана и заборавена, се истакнува во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ за зголемувањето на пензиите. – Доколку се применеше решението за усогласување на пензиите според пораст на трошоци за живот од

Мирка ќе се шлогирала оти амбасадори сакале да му ја земат слободата на Миленко

Мирка ќе се шлогирала оти амбасадори сакале да му ја земат слободата на Миленко

Во новата колумна за Нова Македонија, Мирка Велиновска го брани Миленко Неделковски оти, како што вели, амбасадори сакале да му ја земат слободата. Миленко Неделковски е константен муштерија на идејно-политичките цензори, кои се скоцкани во евроамериканските организации за утврдување правоверност, а дејствуваат во Македонија. Последнава кампања против него ја води „македонскиот“ хелсиншки комитет. Најавува тужба

Меџити: Гранатирањето на Владата е многу сериозен инцидент, имало пропусти кај надлежните органи

Меџити: Гранатирањето на Владата е многу сериозен инцидент, имало пропусти кај надлежните органи

Гранатирањето на Владата иако е изолиран случај, сепак е многу посериозен инцидент отколку што во јавноста го перципираат надлежните органи, оцени потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити во синоќешната емисија „Патот кон“ на Алсат-М телевизија. „Имало пропусти, тоа е слабост кај надлежните органи, тоа е евидентно и нерешавањето на овие случаи може да мотивира други случаи,

Штедилница МАК БС ја купува Капитал банка

Штедилница МАК БС ја купува Капитал банка

Бугарската Капитал банка во Македонија најверојатно ќе добие нов газда – скопскиот бизнисмен Борис Стојменов, дознава Либертас. Трансакцијата за купување на бугарската банка е при крај и така сопственикот на ТВ Канал 5, екс-пратеник од владејачката коалиција, ќе си го исполни неговиот животен сон, штедилницата МАК БС да му стане банка. Капитал банката, според извори на

ВИДЕО: Хаос во делчевската гимназија, доцни платата, професор нападнал колега, а директорката поднела оставка

ВИДЕО: Хаос во делчевската гимназија, доцни платата, професор нападнал колега, а директорката поднела оставка

Септемвриската плата на професорите како Гордиев јазол се заплетка во делчевската гимназија, па состојбата кулминира. Денеска неотповиклива оставка поднесе в д директората, а вчера попладне двајца професори предизвикале инцидент и и’ отворија работа на полицијата, пренесе Тв Стар. Според СВР Штип, нешто пред 16, часот, професорот со иницијали Д.С. пријавил дека во службените проестории бил

(ВИДЕО) Силјановска: Власта манипулира со зголемувањето на пензиите

(ВИДЕО) Силјановска: Власта манипулира со зголемувањето на пензиите

Прес конференција на Јулијана Силјановска, пратеник од СДСМ: Почитувани граѓани, Власта на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски се обидува да манипулира со пензионерите, со граѓаните, со сите нас, обидувајќи се да создаде впечаток во јавноста дека пензиите ќе се зголемат за 5%. Еве како манипулира власта: Со измените и дополнувањата од Законот за пензиско и инвалидско осигурување,

ВИДЕО: „Имаме само една книшка, се вика индекс“ – студентите против екстерното пред Ректоратот

ВИДЕО: „Имаме само една книшка, се вика индекс“ – студентите против екстерното пред Ректоратот

„Образованието е право, не привилегија“, „И вашите деца (ќе) студираат!“, „Не го силувајте образованието, и така е истрауматизирано“, се дел од транспарентите со кои стотина студенти денеска застанаа пред Ректоратот на универзитетот „св. Кирил и Методиј“ (УКИМ) изразувајќи го своето несогласување против предлогот на Министерството за образование и наука за екстерното тестирање на факултетите, пренесе

Истекува рокот за воведување фикални каси со ГПРС уред

Истекува рокот за воведување фикални каси со ГПРС уред

На последниот ден пред истекот на рокот, 3.958 обрзници успешно регистрирале 9.100 фискални апарати со ГПРС уред, информираат од Управата за јавни приходи. Обврска да воведат фискален апарат со ГПРС до денеска имаат даночни обврзници чиј промет во претходната година надминува 10.000.000 денари, како и обврзници кои вршат угостителска дејност и промет на нафтени деривати

Актуелно

ВИДЕО: „Удар – за Македонија се работи“, протест пред Собранието ВИДЕО: „Удар – за Македонија се работи“, протест пред Собранието
СДСМ: Власта нема доблест ниту да им се извини на пензионерите за потценувачкиот однос СДСМ: Власта нема доблест ниту да им се извини на пензионерите за потценувачкиот однос
Меџити: Гранатирањето на Владата е многу сериозен инцидент, имало пропусти кај надлежните органи Меџити: Гранатирањето на Владата е многу сериозен инцидент, имало пропусти кај надлежните органи
ВИДЕО: Хаос во делчевската гимназија, доцни платата, професор нападнал колега, а директорката поднела оставка ВИДЕО: Хаос во делчевската гимназија, доцни платата, професор нападнал колега, а директорката поднела оставка
„Невозможни исповеди: Субјект, моќ и етика“ – прва книга на Славчо Димитров „Невозможни исповеди: Субјект, моќ и етика“ – прва книга на Славчо Димитров
(ВИДЕО) Силјановска: Власта манипулира со зголемувањето на пензиите (ВИДЕО) Силјановска: Власта манипулира со зголемувањето на пензиите
Французинот Паке нов директор во ЕК за Македонија Французинот Паке нов директор во ЕК за Македонија
(ВИДЕО) Алаѓозовски: Министерката за култура да ни одговори дали цензурата е цел на Планот за развој на културата    (ВИДЕО) Алаѓозовски: Министерката за култура да ни одговори дали цензурата е цел на Планот за развој на културата  
CINEDAYS почнува на 13-ти ноември CINEDAYS почнува на 13-ти ноември
СДСМ-Охрид: Државниот имот, за евтини пари во рацете на луѓе блиски до партијата на власт СДСМ-Охрид: Државниот имот, за евтини пари во рацете на луѓе блиски до партијата на власт
Тодоров: Француски лаборатории ги потврдија наодите за листерија од македонските институции Тодоров: Француски лаборатории ги потврдија наодите за листерија од македонските институции
(ВИДЕО) Тевдовски: Македонија има најнефер распределба на доходот во Европа (ВИДЕО) Тевдовски: Македонија има најнефер распределба на доходот во Европа
Атина не открива дали со Столтенберг е разговарано за Македонија Атина не открива дали со Столтенберг е разговарано за Македонија
прочитај повеќе
Baner AG 250X250
dosiemakbanka
kozanostra
87687579

Твит на денот

Copyright © 2013 - сите права се задржани - www.libertas.mk