Број на текстови објавени денес: 30
Subscribe to RSS

Отстрането од Јутјуб видеото со гафот на Ѓорге Иванов за Жак Ширак како претседател на Америка

прочитано 4,741 пати
27-03-2014 13:02:04

Откако утрово една од главните теми на социјалните мрежи беше синоќешното гостување во Јади бурек на претседателот и кандидат за нов мандат, Ѓорге Иванов, и гафовите во истото, од Јутјуб е отстрането едно од видеата.

gorge ivanov1

Се работи за видеото во кое Иванов објаснува како Жак Ширак најпрво бил градоначалник на Париз а потоа станал претседател на Америка.

video otstraneto

Како што пишува на Јутјуб адресата на која се наоѓаше видеото, истото е отстрането од корисникот кој го поставил. Останува непознато дали се работи за самоиницијативна реакција или станува збор за притисок/закана кое претходело на остранувањето на видеото.

0 коментари

Либертас нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. Либертас нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза.

Останати вести

Во тек се подготовки за основање на Средношколски Пленум

Во тек се подготовки за основање на Средношколски Пленум

Соопштение од Иницијативата за основање на Средношколски Пленум: Поттикнати од идејата за основање на младинско тело кое на едно место ќе ги обедини сите средношколци од Република Македонија, членовите на Иницијативата за основање на Средношколски Пленум ја информираат јавноста, средношколците, граѓаните, дека во тек се подготовки за основање на Средношколскиот Пленум. Членовите на иницијативата за Пленумот

Забрана за движење товарни возила на патот Ржаничино – Долно Коњаре

Забрана за движење товарни возила на патот Ржаничино – Долно Коњаре

Забрана за движење на тешки товарни возила над 7,5 тона и автобуси е вовдедена на патниот правец Ржаничино – Долно Коњаре, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Забраната за движење е поради оштетување на средниот столб на мостот на река Пчиња.

СДСМ: Ништо нема да ја задоволи алчноста на фамилијата на власт

СДСМ: Ништо нема да ја задоволи алчноста на фамилијата на власт

„Ниското ниво на политичка култура на ВМРО-ДПМНЕ е срамна и за жалење. „Инвентивните” и веќе видени соопштенија на ВМРО ДПМНЕ немаат никакво значење, особено за граѓаните“, стои во реакцијата на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ „Граѓаните на Скопје се потешко дишат, нема бесплатен превоз за студентите, нема подобри услови за учениците, граѓаните не добиваат субвенции за

Министерство за здравство: Вакцината Дифтеткок е регистрирана и е во употреба во Европската Унија

Министерство за здравство: Вакцината Дифтеткок е регистрирана и е во употреба во Европската Унија

Ви ја пренесуваме реакцијата на Министерството за здравство на обвинувањата на група родители противници на вакцината ДИФТЕТКОК (ДТП), кои поднеле кривична пријава до Обвинителството против Министерството за здравство во која обвинуваат дека повеќе години на бебињата им се дава нерегистрирана вакцина произведена од Бугарски институт и истата не е заведена во СЗО (Светската Здравствена Организација):

Писмо од вработените во ООУ „Крсте Мисирков“ – Куманово, разјаснување на причините за штрајкот

Писмо од вработените во ООУ „Крсте Мисирков“ – Куманово, разјаснување на причините за штрајкот

Во целост ви го пренесуваме отвореното писмо до граѓаните од 76 вработените во ООУ „Крсте Мисирков“ – Куманово кои се во штрајк: Со оглед на случувањата поврзани со штрајкот на просветните работници изминатите денови, ние вработените во ООУ „Крсте Мисирков “- Куманово, упатуваме јавно писмо до сите граѓани на Република Македонија, со цел разјаснување на

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во отсуство на идеи се занимава со измислување квази скандали

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во отсуство на идеи се занимава со измислување квази скандали

СДСМ во отсуство на идеи, конкретни предлози и решенија се занимава со измислување на квази скандали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. – За волја на вистината е фактот дека во Македонија и во Скопје се гради изминативе неколку години отткако ВМРО-ДПМНЕ е на власт. Сега во Скопје се градат нови плоштади, паркови, но и водоводи, се набавија

Маж облеан во крв пронајден пред гаража во Велес, префрлен на скопските клиники

Маж облеан во крв пронајден пред гаража во Велес, префрлен на скопските клиники

Доцна синоќа околу 3:00 часот анонимен граѓанин пријавил во полиција дека на улица „Лазе Осмаков“ во Велес, поточно на влезот од гаражите лежело повредено лице. Како што информираат од МВР станува збор за 50-годишниот Т.Д. По дојавата полициски службеници веднаш излегле на лице место каде го пронашле Т.Д. од Велес, кој имал повреди во пределот

СДСМ: Македонија осамна и меѓу првите земји во светот по мизерен живот според Като институтот

СДСМ: Македонија осамна и меѓу првите земји во светот по мизерен живот според Като институтот

„Македонија осамна и меѓу првите земји во светот по мизерен живот. Според светскиот Като институт, Македонија е 12 по индексот на мизерија. Главен фактор за ваквата мизерна ситуација во којашто се наоѓа нашата земја, како што се наведува е невработеноста! Оваа состојба ја става Македонија во група со Судан, Јужна Африка, Јамајка, Сирија, Украина, Венецуела.

42 наставници од гимназијата „Орце Николов“ продолжуваат со штрајк: Настапуваме исклучиво во одбрана на вистинскиот квалитет

42 наставници од гимназијата „Орце Николов“ продолжуваат со штрајк: Настапуваме исклучиво во одбрана на вистинскиот квалитет

Отворено писмо до јавноста од Синдикална организација на СУГС Гимназија „Орце Николов“ – Скопје: Засегнати од последните случувања, во исклучително тешки моменти за нас, во услови на силен притисок, од различни инстанци и во различни форми, 42 наставници од гимназијата „Орце Николов“ – Скопје изјавуваат дека го продолжуваат штрајкот. Овој штрајк е наш апел за подигнување

(ВИДЕО) Манчевски: Бунарот без дно продолжува и во 2015 – нови 46 милиони евра за раскош и луксуз

(ВИДЕО) Манчевски: Бунарот без дно продолжува и во 2015 – нови 46 милиони евра за раскош и луксуз

Прес конференција на Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ: Скопје 2014 не заврши во 2014 година. Бунарот без дно продолжува и во 2015 година. Авторот на проектот е ист – Никола Груевски. Различен е само извршителот. Овој пат тоа е Коце Трајановски. Оваа 2015 година, преку градот за проектот Скопје 2014 ќе се потрошат 46.175.000 ЕВРА и

Актуелно

Министерство за здравство: Вакцината Дифтеткок е регистрирана и е во употреба во Европската Унија Министерство за здравство: Вакцината Дифтеткок е регистрирана и е во употреба во Европската Унија
Писмо од вработените во ООУ „Крсте Мисирков“ – Куманово, разјаснување на причините за штрајкот Писмо од вработените во ООУ „Крсте Мисирков“ – Куманово, разјаснување на причините за штрајкот
СДСМ: Македонија осамна и меѓу првите земји во светот по мизерен живот според Като институтот СДСМ: Македонија осамна и меѓу првите земји во светот по мизерен живот според Като институтот
42 наставници од гимназијата „Орце Николов“ продолжуваат со штрајк: Настапуваме исклучиво во одбрана на вистинскиот квалитет 42 наставници од гимназијата „Орце Николов“ продолжуваат со штрајк: Настапуваме исклучиво во одбрана на вистинскиот квалитет
Студентски пленум: Одбиваме да бидеме експеримент! Образованието ќе биде вратено во вистинските раце! Студентски пленум: Одбиваме да бидеме експеримент! Образованието ќе биде вратено во вистинските раце!
Инспекторите во акција – казнуваа во Битола, Прилеп, Ресен, Македонски Брод и Демир Хисар Инспекторите во акција – казнуваа во Битола, Прилеп, Ресен, Македонски Брод и Демир Хисар
Вардар се излеа кај демиркаписко Бистренци Вардар се излеа кај демиркаписко Бистренци
Водата во Штип и Пробиштип не е за пиење Водата во Штип и Пробиштип не е за пиење
Во Конска река пронајдена удавена жена Во Конска река пронајдена удавена жена
СОНК бара работна група да утврди кога се доставени неговите барања до ресорните министерства СОНК бара работна група да утврди кога се доставени неговите барања до ресорните министерства
(ВИДЕО) Поцков: Во Гевгелија на секој посилен ветер летаат кровови (ВИДЕО) Поцков: Во Гевгелија на секој посилен ветер летаат кровови
(ВИДЕО) Георгиевски: Целта на власта е да не оддалечи од НАТО и ЕУ, и да не спои со Србија (ВИДЕО) Георгиевски: Целта на власта е да не оддалечи од НАТО и ЕУ, и да не спои со Србија
Тодоров упадна во ненајавена полноќна посета на кумановската болница, фатил лекар како спие Тодоров упадна во ненајавена полноќна посета на кумановската болница, фатил лекар како спие
прочитај повеќе
znm-banner-1200x1000[1]baneroccupy
besplaten praven sovet
stodasepravi
dosiemakbanka
kozanostra
10931221_775978155811955_2218371098226345959_o

Твит на денот

Copyright © 2013 - сите права се задржани - www.libertas.mk