Број на текстови објавени денес: 0
Subscribe to RSS
topbanerkolumna12324

Отстрането од Јутјуб видеото со гафот на Ѓорге Иванов за Жак Ширак како претседател на Америка

прочитано 4,463 пати
27-03-2014 13:02:04

Откако утрово една од главните теми на социјалните мрежи беше синоќешното гостување во Јади бурек на претседателот и кандидат за нов мандат, Ѓорге Иванов, и гафовите во истото, од Јутјуб е отстрането едно од видеата.

gorge ivanov1

Се работи за видеото во кое Иванов објаснува како Жак Ширак најпрво бил градоначалник на Париз а потоа станал претседател на Америка.

video otstraneto

Како што пишува на Јутјуб адресата на која се наоѓаше видеото, истото е отстрането од корисникот кој го поставил. Останува непознато дали се работи за самоиницијативна реакција или станува збор за притисок/закана кое претходело на остранувањето на видеото.

0 коментари

Додади коментар

Име:
E-mail адреса:
Коментирај:

Либертас нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. Либертас нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза.

Останати вести

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Карл Лагерфелд со феминистички протест на модната писта

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Карл Лагерфелд со феминистички протест на модната писта

Жизел Бундхен, Кендал Џенер, Кара Делевињ беа дел од феминистичкиот протест кој се одржа на модната писта на ревијата  пролет/лето 2015 на Карл Лагерфилд. Тие носеа банери на кои беше напишано „правата на жените се повеќе од  „добро“, и „мажите треба да забременат исто така“… Целото дефиле го предводеше Карл Лагерфeлд лично. Протестот беше дел

Забелешките за уставните амандмани испратени до Владата

Забелешките за уставните амандмани испратени до Владата

Фондацијата отворено општество-Македонија, Хелсиншкиот комитет за човекови права, Коалицијата-сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници, Македонскиот центар за европско образование и ЛГБТИ Центар за поддршка, по јавната расправа, до Владата ги упатија ставовите, забелешките и сугестиите на уставните амандмани XXXIII, XXXIV, XXXV, XXXVI, XXXVII, XXXVIII и XXXIX. Општа забелешка за измените на Уставот е што

180 ученици од Куманово протестираат и ја бојкотираат наставата

180 ученици од Куманово протестираат и ја бојкотираат наставата

Над 180 ученици од прво до деветто одделение, кои посетуваат настава на албански јазик во основното училиште „Толи Зордумис“ во Куманово, два дена ја бојкотираат наставата. Учениците сметаат дека недоволно се спроведува албанскиот јазик во училиштето и нема соодветна застапенот на Албанците во училишните органи, објави порталот Кумановоњус. Нивните родители денеска побараа од надлежните да ги

ДУИ: Националниот Совет за безбедност претстави некомпетентни личности и ниското додворување

ДУИ: Националниот Совет за безбедност претстави некомпетентни личности и ниското додворување

Новиот состав на Советот за безбедност е театарска претстава, оценуваат од ДУИ, партијата која иако е дел од владејачкото мнзинство, нема претставник во ова тело. Според партијата на Ахмети, составот на Советот за безбедност на виделина го покажал договорот за поддршка на шефот на државата Ѓорге Иванов од страна на ДПА. – Го потсетуваме г-дин

Сашо Марковски нов амбасадор во Берлин

Сашо Марковски нов амбасадор во Берлин

  Еден месец откако се испразни амбасадорската фотелја во Берлин, и откако новоименуваниот амбасадор Ненад Колев практично пред полетување се повлече од функцијата, се дозна името на новиот амбасадор на Македонија во најмоќната држава во Европската унија. Тоа е Сашо Марковски, актуелен конзул на Македонија во Минхен, кој е на таа функција од минатата година,

Два британски авиони-ловци ги изведоа првите напади врз цели на ИД во Ирак

Два британски авиони-ловци ги изведоа првите напади врз цели на ИД во Ирак

Британските авиони-ловци „Торнадо“ ги изведоа првите напади врз цели на Исламска држава во Ирак откако Парламентот одобри воени операции, изјави британскиот министер за одбрана Мајкл Фалн. Тој наведе дека двата авиони веќе се вратиле во базата и според првичната оценка нападите биле успешни.

Револуционер.мк – Манипулациите околу прилепската капела

Револуционер.мк – Манипулациите околу прилепската капела

“Согласно одредбите на Законот за комунални дејности секоја општина со над 20.000 жители мора да има сопствена капела. Тоа е потреба и на граѓаните и затоа ние како Општина мора да ја исполниме како законската обврска, така и оваа потреба на град со 80.000 жители, каков што е Прилеп. Советот на Општината оваа година обезбеди

Град Скопје: Бројни проекти сведочат дека водиме грижа за енергетската ефикасност

Град Скопје: Бројни проекти сведочат дека водиме грижа за енергетската ефикасност

Во реакција на соопштението од СДСМ во кое Град Скопје и градскиот татко Коце Трајановски беа обвинети дека не се грижат за енергетската ефикасност, прозваните попладнево порачаа дека бројни проекти за енергетска ефикасност стојат впишани во историјата на Скопје.   „Градот Скопје, како единица на локална самоуправа, е лидер во промоцијата и  спроведувањето на енергетската

СДСМ: Свикувањето на Советот на безбедност од страна на Иванов по цели пет години е врв на несериозност и аматеризам

СДСМ: Свикувањето на Советот на безбедност од страна на Иванов по цели пет години е врв на несериозност и аматеризам

- После цели пет и пол години Ѓорѓе Иванов се сети за прв пат да го свика и да го конституира Советот за безбедност. Тоа е врв на несериозност и аматеризам – велат СДСМ. – За овие пет и пол години се случија повеќе настани кои предизвикаа сериозни тензии во општеството. Власта бруталното ја згази

Одбрани се добитниците на наградата „11 Октомври“

Одбрани се добитниците на наградата „11 Октомври“

Одборот за доделување на државната награда ги одбра овогодинешните добитници За животно дело во областа на науката и образованието наградата им се доделува на професор доктор Дејан Докиќ, пулмолог-алерголог, и на професор доктор Зоран Тодоровски, историчар. За животно дело во областа на културата и уметноста наградата им се доделува на Рамадан Шукри, музичар, педагог и

Актуелно

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Карл Лагерфелд со феминистички протест на модната писта ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Карл Лагерфелд со феминистички протест на модната писта
Забелешките за уставните амандмани испратени до Владата Забелешките за уставните амандмани испратени до Владата
180 ученици од Куманово протестираат и ја бојкотираат наставата 180 ученици од Куманово протестираат и ја бојкотираат наставата
ДУИ: Националниот Совет за безбедност претстави некомпетентни личности и ниското додворување ДУИ: Националниот Совет за безбедност претстави некомпетентни личности и ниското додворување
Сашо Марковски нов амбасадор во Берлин Сашо Марковски нов амбасадор во Берлин
Два британски авиони-ловци ги изведоа првите напади врз цели на ИД во Ирак Два британски авиони-ловци ги изведоа првите напади врз цели на ИД во Ирак
Револуционер.мк – Манипулациите околу прилепската капела Револуционер.мк – Манипулациите околу прилепската капела
Град Скопје: Бројни проекти сведочат дека водиме грижа за енергетската ефикасност Град Скопје: Бројни проекти сведочат дека водиме грижа за енергетската ефикасност
СДСМ: Свикувањето на Советот на безбедност од страна на Иванов по цели пет години е врв на несериозност и аматеризам СДСМ: Свикувањето на Советот на безбедност од страна на Иванов по цели пет години е врв на несериозност и аматеризам
Одбрани се добитниците на наградата „11 Октомври“ Одбрани се добитниците на наградата „11 Октомври“
Утрешен „Слободен печат“: Заев категоричен: Без техничка влада не преговараме Утрешен „Слободен печат“: Заев категоричен: Без техничка влада не преговараме
Адеми: ДПА предизвика инцидент во Собранието за да влезе во коалиција Адеми: ДПА предизвика инцидент во Собранието за да влезе во коалиција
ЗНМ: Пресудата за Фокус спротивна на законот за клевета ЗНМ: Пресудата за Фокус спротивна на законот за клевета
прочитај повеќе
EDS 250X250 AG