21 годишна скопјанка нападнала полицаец пред кафетерија во центар

Минатата ноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, информира МВР.

Таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close