Избоден затвореник во „Идризово“, се бори за живот во болница

Американски државјанин со потекло од Струга бил избоден во затворот „Идризово“ во Скопје, пренесува „Скопје1.мк“. Според информациите, станува збор за 36-годишно лице кое издржувало казна поради пресуда за недозволена трговија со дрога.

Тој, бил прободен од друг затвореник, а во болница завршил со две рани. Затвореникот се бори за живот во комплексот клиники во Скопје.

Back to top button
Close