Повторно прегазено дете во Неготино, со тешки повреди пренесено на скопските клиники!

Во Неготино на главната улица ,,Маршал Тито” повторно е прегазено дете, кое со тешки телесни повреди е пренесено на скопските клиники и веднаш е препратено на операција.

Настанот се случил околу 18.30 часот, кога 11-годишното момче заедно со другарче ја преминувало улицата, на место кое е доста раздвижено бидејќи околу има повеќе маркети и продавници.

 

Мајката на повреденото дете, Билјана Малиминова за ,,Фокус” вели дека е потресена од настанот, и јавно прашува до кога ќе се газат деца во Неготино и дали некогаш ќе бидат преземени конкретни мерки за да се обезбеди безбедност на пешаците во градот.

Но, покрај несреќниот случај, таа појаснува дека во тие моменти на страв и вознемиреност по настанот, жената која го удрила нејзиното дете со автомобил, дури и започнала вербална расправија со неа.

Повеќе

Back to top button
Close