14 професори добиле закана за поставена бомба во училиштата

Министерството за внатрешни работи (МВР) објави дека денеска пристигнала закана за бомба во едно училиште во Скопје.

– На 14.02.2023 во 13.54 часот на приватни електронски адреси на 14 професори е упатена закана за поставена експлозивна направа во едно скопско средно училишта, информира МВР.Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектот, во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close