Став

 • Photo of Завидлизам

  Завидлизам

  Почитувани, се согласувам потполно дека не било ова “заевизам“ туку било “завидлизам“ и тоа голем “завидлизам“. Да, точно е, голем…

  Повеќе
 • Photo of Во гнездото

  Во гнездото

  Изборниот спот на вмровскиот шпицен кандидат и шестемина „мускетари“ во многу нешта наликува на оние испрашувања на министрите од страна…

  Повеќе
 • Photo of Гадост за радост

  Гадост за радост

  Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Од памет се извадив кога еден дописник ми кажа дека…

  Повеќе
 • Photo of Токсичен отпад

  Токсичен отпад

  Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Кандидатот на Мост, Јакослав Ројница направи вистинска сензација со неговиот…

  Повеќе
 • Photo of ЕУ ќе инвестира милијарда евра во проекти за чиста технологија

  ЕУ ќе инвестира милијарда евра во проекти за чиста технологија

   Европската комисија денеска објави дека е отворен процесот за аплицирање за Фондот за иновации, наменет за помош на проекти за…

  Повеќе
 • Photo of Деструкцијата како културна понуда

  Деструкцијата како културна понуда

  На прес конференција на 04 март 2020 година, значи речиси само десетина дена од (тогаш) априлските закажани избори (коишто пропаднаа…

  Повеќе
 • Photo of До победата и по неа

  До победата и по неа

  На десет дена пред изборите, сите сериозни истражувања за расположението на гласачите покажуваат стабилни трендови на умерено водство на коалицијата…

  Повеќе
 • Photo of Културата и изборите

  Културата и изборите

  Ако нешто научивме во изминативе децении за предизборниот период, кој и да е’, тоа е фактот дека вистината навистина е…

  Повеќе
 • Photo of Етно-националистички свингери

  Етно-националистички свингери

  Секоја партија има право на кандидат за мандатар, но тоа треба да биде оној (или онаа коалиција) кој(а) добил(а) најмногу…

  Повеќе
 • Photo of Кампања

  Кампања

  Влеговме во очекуваната жешка кампања меѓу политичките субјекти кои претендираат да го освојат мнозинството во парламентот и да основаат Влада,…

  Повеќе
Back to top button
Close