24.03.2023 15:57

  Апелација за Плацеви на Водно: 9 години затвор за Груевски Мијалков на слобода условно

    Апелациониот суд Скопје, постапувајќи по кривичниот предмет познат како „Плацеви на Водно“, донесе пресуда…
  24.03.2023 15:02

  (ФОТО+ВИДЕО)Спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра, претреси во Арачиново, приведени двајца дилери

  На 24.03.2023 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за…
  24.03.2023 14:53

  МВР: Жена пријавила дека на брат и му се слошило, откако испил кафе и вода во кафуле и завршил на токсикологија

  42-годишен маж заврши на Токсикологија, откако испил вода и кафе во угостителски објект во Битола.…
  24.03.2023 11:33

  Ковачевски ја повика Бугарија да ги спроведе пресудите од Стразбур за Македонците

  Премиерот Димитар Ковачевски ја повика Бугарија како членка на ЕУ да ги спроведе пресудите од…
  24.03.2023 11:15

  Случајот со смртта на шестгодишното девојчето во Битолската болница пријавен во ОЈО. Директорот на болницата итно кај министерот

  Премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека директорот на Битолската болница е…
  Back to top button
  Close