17.01.2021 20:59

  Судскиот совет ќе разреши поранешна вд председателка на кривичниот суд

  Телевизија  24 повикувајки се на свои извори објави дека на седница на судскиот совет во…
  17.01.2021 15:49

  Нови 190 случаи на Ковид-19, шестмина починати и 2009 оздравени пациенти

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1530 тестирања, а регистрирани…
  17.01.2021 14:09

  16 годишно девојче од Скопје мајка и подолго време ја држела заклучена дома – ја ослободила полиција

  – Полицијата приведе 44-годишен родител од Скопје за запуштање и малтретирање на својата 16-годишна ќерка,…
  17.01.2021 13:49

  Во болниците во Скопје и низ државата 685 ковид пациенти, слободни 616 кревети

  – Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се…
  17.01.2021 08:39

  Минусни температури во цела држава, на Попова Шапка -16 степени

  – Минусни температури изутрина во седум часот се регистрирани во целата држава, а најстудено е…
  Back to top button
  Close