15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.

Во координација со Јавен обвинител Г.В. е задржан во Полициската станица Делчево, против него ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка и ќе биде изнесен пред судија на претходна постапка и јавен обвинител

Back to top button
Close