23-годишник силувал старица

Белградската полиција уапсила 23-годишен маж со иницијали С.З, поради сомнение дека силувал старица во нејзината куќа.

По наредба на обвинителството му била одредена мерка притвор до 30 дена.

Старицата случајот го пријавила во полиција на 7 мај годинава.

Полицијата набрзо го идентификувала и го привела.

Според „Телеграф“, С.З. влегол во куќата на постара жена во една белградска населба. Потоа и побарал пари, а бидејќи немала, ја принудил на секс.

„Жртвата рече дека младиот човек и се заканил дека ќе ја убие доколку го пријави во полиција“, пренесува медиумот.

Несреќната жена се здобила со полесни повреди а била подложена и на здравствени прегледи, според написите.

Back to top button
Close