27 годишно момче од Битола почина на Инфективната клиника во Скопје

27 годишно момче од Битола позитивно на коронавирус, почина на Инфективната клиника во Скопје.

На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола.

Во скопската инфективна клиника било донесено на 27-ми јули.

Работело во познат кафе бар во центарот на Битола.

Back to top button
Close