28-годишен охриѓанец почина од ковид-19

Дваесет и осум годишен охриѓанец ја загуби битката со ковид-19, објави Охриднет.

Младиот охриѓанец починал на Инфективната клиника во Скопје, каде бил префрлен откако му се влошила состојбата во Охридската болница, каде првично бил хоспитализиран.

Момчето било дијабетичар и имало проблеми со тироидната жлезда.

Back to top button
Close