42 годишен скопјанец насилно ја ограбил сопругата додека таа била на работа во продавница во Карпош

На 24.03.2024 во 09.00 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода С.П.(42) од Скопје поради тоа што на 23.03.2024 на подрачјето на Карпош и упатувал закани на неговата 38-годишна сопруга и насилно влегол во продажно место каде работела, каде скршил дел од инвентарот, а потоа го одзел дневниот промет од касата, стои во билтенот на МВРПо целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Back to top button
Close