42-годишната жена починала на лице место по удар од автомобил

Вчера вечер околу 19.45 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Александар Македонски“ во Прилеп, патничко возило „фолксваген“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 54-годишниот Р.П. од село Славеј, прилепско, удрил во велосипед управуван од 42-годишната А.Ц. од Прилеп, извести МВР.

„Од здобиените повреди на местото починала А.Ц., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, додаваат од МВР.

Увид извршиле екипа од Полициската станица Прилеп и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата било дадено на обдукција.

Back to top button
Close