66-годишен велосипедист од Скопје по удар од автомобил завршил со тешки повреди

МВР извести дека вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„531“ во село Марино, општина Илинден, возило „форд фиеста“ управувано од З.Ј.(56) од Марино, удрило во велосипед управуван од Д.Ј.(66) од Скопје.

Во несреќата со тешки повреди се здобил велосипедистот констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ Скопје.

За настанот бил известен јавен обвинител. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close