71-годишна скопјанка заврши во болница откако била нападната од две лица

Денеска од Градската општа болница „8. Септември“ било пријавено дека кај нив за укажување лекарска помош дошла 71-годишна жена од Скопје.

Според пријавеното во МВР, таа се здобила со повреди вчера околу 20.30 часот при физички напад од лицата Ф.Г. и М.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

Back to top button
Close