Ја нападнал и се обидел да ја силува. МВР трага по сторителот

На 10.08.2022 околу 09.30 часот во СВР Охрид, 45-годишна странска државјанка со престој во струшко село пријавила дека на патот од с.Ложани до с.Биџево, струшко, била физички нападната од едно лице, кое се обидело да изврши обљуба и ѝ одзело накит, информираат од МВР.

Оттаму велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот

Back to top button
Close