Ја терал ќерка му да питачи: Полицијата го уапси по обидот да нападне социјална работничка

Полициските службеници денеска (05.04.2022) го привеле 49-годишниот Ш.И. од Скопје затоа што пред два дена околу 14 часот нападнал физички социјална работничка на нејзиното место.

Социјалната работничка постапувала во врска со сузбивање на питачење на подрачјето на Центар, при што неговата малолетна ќерка била затекната како питачи.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Back to top button
Close