А1он: Кичеец се спогоди и доби шест месеци затвор за сообраќајката во која загина едно лице<

Шест месеци затвор доби Зоран Милески-Кичеец за сообраќајката која ја предизвика во близина на Стража, а загина едно лице, дознава „А1он“.

Оваа казна му е изречена врз основа на спогодба која ја склучи со Обвинителството, а ја прифати надлежниот суд.

Од Обвинителството за „А1он“ велат дека е констатирано дека тој претекнувал возила на полна летна, за што признал вина и изразил жалење за кривичното дело. Токму ова е олеснителната околност поради која е склучена и спогодба.

повеќе

Back to top button
Close