Адеми: „Антиалбанската“ реторика на ВМРО-ДПМНЕ ги носи самите во изолација

 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека национализмот не поминува во 2023 година.

„Ваква реторика води кон нивна изолација. Значи до губење на нивниот капацитет за градење на некаква коалиција со релевантна албанска партија. Тие останале без партнер од албанскиот блок, свесни се за тоа“, вели Адеми.

Back to top button
Close