Џафери ја свика седницата за одложување на пописот

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја свика седницата на која ќе се одложи пописот, кој е закажана за во 13 часот. Истовремено е закажана и седницата за измени и дополнувања на изборниот законик.

Таа се очекуваше во текот на вчерашниот ден, но партиите не најдоа решение, а поради тоа измените и одложувањето ќе се случат денеска.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close