Ахмети: не правиме влада со секој што е против договорот од Преспа и договорот со Бугарија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во интервју за косовска телевизија порача дека секој што е против Преспанскиот договор и против Договорот за добрососедство со Бугарија, не може да смета на партнерство со ДУИ во идната Влада.

 

 

Back to top button
Close