Ахмети: Нема да дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да решава кој ќе победи во Гостивар

Мора да бидеме единствени и да не дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да одлучи кој ќе победи во Гостивар, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети и побара поддршка од жителите на селото Форино на вечерашниот предизборен собир.

Ахмети придружуван од членови на потесното раководство на партијата на средба со жителите на гостиварското село Форино зборуваше за важноста од обединување, особено по првиот круг од локалните избори.

Back to top button
Close