Ахмети- Раката на милосрдието нека е секогаш подадена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по повод Божиќ упати честитка до православните верници.

 Во овие празнични моменти кои ги доживувате со вашите најблиски по повод празникот Божиќ, ви ги пренесувам моите искрени желби за здравје, мир, бериќет и бескрајна добрина во вашите домови. Нека секогаш е подадена раката на милосрдието, помирувањето и помошта еден кон друг, се вели во честитката од Ахмети.

Back to top button
Close