Ахмети: Северна Македонија не е Украина и Европа не е Русија, за лидерот на опозицијата да излезе на протести со зелена маичка како wannabe Зеленски од АлиЕкспрес

Фејсбук статус на Али Ахмети, лидер на ДУИ:

Северна Македонија не е Украина и Европа не е Русија, за лидерот на опозицијата да излезе на протести со зелена маичка како wannabe Зеленски од АлиЕкспрес.

И, како што се очекуваше, регресивните сили во служба на странските агенди, не успеаја, и граѓаните не ги поддржаа.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close