Ахмети: Утре ќе биде изборот на Талат Џафери за председател и на овој состав на парламентот

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, им потврди на новинарите дека утре напладне на седница во собранието пратениците ќе гласаат за претседател, а според коалицискиот договор оваа функција повторно ќе ја обавува и овој мандат кадарот на ДУИ Талат Џафери. Седницата е веќе закажана.

Back to top button
Close