Ахмети: Влада на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлива и нема да се случи

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вечерва на средби со партиското членство на територијата на Општина Гостивар, првпат отворено зборуваше за евентуална коалиција и формирање Влада помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ порачувајќи дека тоа е неприфатливо и нема да се случи.

Нема ново мнозинство, вели тој, а избори ќе има во 2024 година.

Back to top button
Close