Ахмети: Заев не е среќен што ДУИ победи, но се извини за изјавата дека гласовите на албанците не вредат пет пари

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека Заев не бил среќен што ДУИ победила.

„Сигурно лидерот на СДСМ, Зоран Заев не се израдува со победата на ДУИ на последните предвремени парламентарни избори“, рече тој.

Ахмети нагласи и дека Заев се извинил за тоа што во нелегално сниманите разговори кои беа објавени во изборната кампања рекол дека гласовите на  албанците не вредат пет пари

„Зоран Заев се извини за тоа што ги нарече албанците дека не вредат 5 пари“, одговори Ахмети на поставеното прашање во дебатниот магазин „Click Plus“.

Back to top button
Close