Аки Рахимовски се женеше два пати, третото дете го доби на 65 години со три децении помладата Словенка  

Аки Рахимовски, фронтменот на „Парни Ваљак“ кој почина денеска на 66-годишна возраст, беше вистински рокер, а така и живееше.

Легендарниот музичар во седмата деценија од животот по трет пат стана татко. Ќерката Антонија ја доби со 27 години помладата девојка Барбара Весел, по професија здравствен работник.

 

Од претходните бракови ги има синот Кристијан и ќерката Едина и веќе беше дедо кога повторно стана татко.

Рахимовски вешто го криеше приватен живот. Негови блиски велат дека со втората сопруга бил 40 години во хармоничен брак, но со неа никогаш не се појавуваше во јавноста, почитувајќи ја нејзината желба да не се експонира во медиумите.

Откако Аки стана татко во поодмината возраст, во медиумите се огласи и Кристијан Рахимовски, неговиот син кој одлучи да тргне по неговите стапки и исто така се бави со музика.

„Никогаш не му судев на татко ми. Имавме несогласувања многупати во врска со некои работи, но дури и во тие несогласувања бевме доволно искрени да не се лажеме. Јас се’ уште ја немам запознаено мојата полусестра. Раѓањето на дете е убава работа. Да се ​​биде среќен е исто така убава работа. Татко ми има 65 години и најважно е што е среќен. Сè уште не сум ја запознала Антонија, но ќе ја запознам. Ќе гледам да отидам во Словенија. Сè се случи доста брзо, така што не е голема работа, важно е детето да е живо и здраво. Единствено што можам да кажам е да се остави животот да продолжи“, раскажа тој за „РТЛ Ексклузив

 

 

Back to top button
Close