Јакимовски во одбрана на Арсовска: Револтот и е оправдан, Мицкоски сакал да и се меша во работата

Вечерва во Аргумент плус гостуваше градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски, кој изјави дека револтот на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска бил оправдан, бидејќи како што кажа, опозицискиот лидер Христијан Мицкоски сакал да и се меша во работата.

– Револтот на Арсовска е оправдан, бидејќи Мицкоски очигледно сакал да се меша во работата на градот, кажа Јакимовски.

 

Back to top button
Close