Актерката Кристен Стјуарт и писателката Дилан Мејер се свршија

Кристен Стјуарт, актерката од „Спенсер“ – филмот за покојната принцеза Дијана, потврди дека е подготвена да се омажи со својата партнерка, писателката Дилан Мајер.

Кристен ја пофали сценаристката на „Мокси“, со која е речиси две години, што го направила првиот чекор за да ја озваничат нивната врска.

Говорејќи во шоуто на Хауард Стерн на „Сириус Икс-ем“, Кристен Стјуарт потврди: „Ќе се венчаме, ќе го направиме тоа. Сакав да ме запросат, мислам дека многу јасно ѝ кажав што сакам, и таа ми предложи брак. Ќе се венчаме, дефинитивно.“

Среќната вест доаѓа откако Кристен претходно призна дека не можела да дочека да ја запроси својата девојка и дури знаела точно како ќе го постави прашањето.

„Добрите работи се случуваат брзо,“ изјави таа претходно на самиот почеток на нивната врска.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close