Актерот Алек Болдвин по осми пат стана татко


Актерот Алек Болдвин по осми пат стана татко.

Среќната вест ја сподели сопругата на актерот, Хиларија Болдвин на социјалните мрежи. Таа и Алек во март потврдија дека повторно ќе станат родители.

„Многу сме возбудени да ви го претставиме нашиот мал сон. Нејзините браќа и сестри се толку возбудени и сите дебатираат на кого таа најмногу личи“ – напиша 38-годишната поранешна инструкторка по јога.

Back to top button
Close