Алавес го отпушти Гаритано, клубот ги загуби последните пет натпревари

Асиер Гаритано го напушти повеќе не е тренер на Алавес,  објавено е на официјалната веб-страница на шпанскиот фудбалски прволигаш.

Педесетгодишниот Шпанец заедно со тренерскиот штаб доби отказ поради незадоволителните резултати. Тимот  загуби пет натпревари во низа и по 34 кола од Ла Лига го зазема 15-то место на табелата.

Гаритано го водеше Алавес од 21 мај 2019 година

Back to top button
Close