Албански државјанин баран од Интерпол-Швајцарија приведен на влез во Македонија

На 26.08.2020 во 12,35 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ за влез во Република Северна Македонија по извршените проверки на С.Т.(49) од Р.Албанија било утврдено дека евидирал во оперативните евиденции со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Швајцарија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР-Скопје за понатамошна постапка.

Back to top button
Close