Алсат јавува дека Села насилно влегол во седиштето на партијата АА

Како што јавува Алсат, по јавната изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, дека изборите треба да се спојат со албанската опозиција, Зијадин Села со помош на полицијата го узурпирал седиштето на партијата

Back to top button
Close