Јанакиески ослободен за уривањето на Космос

Поранешниот министер Миле Јанакиески е ослободен од обвинение за „ТНТ“, предмет кој се однесува на уривањето на комплексот „Космос“, пренесе прес24.

Повеќе информации по завршувањето на судењето.

Инаку, во случајот обвинети се повеќе лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и тогашниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, додека во отсуство му се суди на екс премиерот Никола Груевски.

Back to top button
Close