Јанева нема да присуствува во судницата да ја слушне пресудата за „Рекет“

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, нема да присуствува на денешната објава на пресудата за случајот „Рекет“, односно ќе остане дома.

При објава на пресуда обвинетите имаат право да не се појават во судница. Сепак таму присутен утрово ќе биде обвинетиот Бојан Јовановски.

Back to top button
Close