Анкета: Поддршката за Трамп за справувањето со пандемијата досега на најниско ниво

) – Поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп за справувањето со пандемијата на коронавирусот падна на најниско ниво, според најновите анкети на „ИОСОС“, додека бројот на новозаразени е во пораст.

Back to top button
Close