Јанкулоска: Никогаш не се согласив со тоа што Груевски побегна


Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска во интервју за 360 степени вели дека нејзината последна средба со екс премиерот Никола Груевски била неколку денови пред тој да ја напушти државата.

„Јас и Груевски одамна немаме никаква комуникација. Никогаш не се согласив со тоа што го направи, односно со тоа што побегна во Будимпешта“, вели Јанкулоска.

Таа ја отслужува четиригодишната казна за случајот „Тенк“, за истиот за кој побегна Груевски, за да не заврши зад затворски решетки.

Back to top button
Close