AП: Шолц ќе биде новиот канцелар

Лидерот на Социјалдемократите Олаф Шолц објавил дека добил мандат да формира влада со зелените и со либералите, јавува АП.

Зелените и Либерално-демократската партија денеска почнале преговори соСПД за формирање влада.

 

Back to top button
Close