Апасиев – Ме следат физички и ме прислушкуваат,сум добивал руски пари

Од 7-ми јули сум ставен под ПИ-мерки. Ми го следат телефонот. Сега во Грција за четвртата партија како што е Левица, имаше афера каде што си дадоа оставки. Мене ме следеле физички, мислејќи дека имаме руски врски и со пари од Русија дека правиме протести пред Влада. Учени сме на ова, рече вечерва лидерот на Левица, Димитар Апасиев во емисијата на КАНАЛ 5 ТВ.

Тој потенцира дека „не се плашат“.

-Сега ЛДП се растура. Тоа се структури на владеачката партија, според мои информации. Зечевиќ од СДСМ е опасен играч и почна агресивно против Левица. Не им се плашиме воопшто, кажа Апасиев во емисијата „Само интервју“.

Back to top button
Close