Апасиев му возврати на Пендаровски: Он мене гнида, јас него вошка!

Откако претседателот Пендаровски го нарече Апасиев „психопат“, „гнида“ и „ушмркан“ поради јавната пцовка, лидерот на Левица му одговори на ист начин:

-Претседателската ВОШКА Пендаровски, ме нарекол “гнида” на прес!? Па није могуче. ,

#ВошкоПретседателска, одговори Апасиев.

Во однос на коментарот на претседателот дека ако имал храброст да му ја каже пцовката во живо, дека ќе си го добиел, Апасиев напиша:

„Ми се јави Пендаровски.

Ме вика на ферка, тука зад школо, у Мичурин.

Ја сам – он и Бујар! “

Back to top button
Close