Апасиев со јавна пцовка до Пендаровски

Димитар Апасиев, лидерот на Левица, јавно упати пцовка до претседателот на државата, Стево Пендаровски, по објавувањето на „модифицираниот“ француски прелдог за започнувањена преговорите за членство во ЕУ.

-Пендаровски,п**ка ти матер, напиша пратеникот на својот профил на Фејсбук.

Пендаровски на Самитот на НАТО изјави дека го видел, како што вели, „модифицираниот“ француски предлог и дека тој е „далеку подобар за нас во споредба со претходниот“.

Левица денеска ќе учествува на протестите пред Владата во 19.00 часот за неприфаќање на францускиот предлог.

Back to top button
Close