Арсенал му понуди на Вилијан тригодишен договор

 Арсенал му понуди договор за тригодишна соработка на напаѓачот на Челзи, Вилијан, објави „Скај Спорт“.

Според британскиот медиум, „топчиите“ се силно заинтересирани за 31-годишниот Бразилец. Претходно во медиумите имаше информации дека самиот фудбалер им кажал на своите пријатели за желбата да се пресели во Арсенал.

Во сезоната 2019/20, Вилијан настапи на 47 настапи за Челзи со 11 голови и девет асистенции. Договорот на играчот со „сините“ важи до крајот на сезоната 2019/20, а фудбалерот најверојатно ќе го напушти клубот како слободен агент.

Back to top button
Close