Aрсовска: Расипани се односите само со поединци од ВМРО Дпмне кои работат само за лични интереси

Градоначалничката, Данела Арсовска на денешната прес-конференција обвини членови на ВМРО-ДПМНЕ дека во општините и институциите со кои раководат се фокусирани само на личниот интерес.

-Oдносите со ВМРО-ДПМНЕ ни се одлични. Но со поединци во ВМРО-ДПМНЕ кои се фокусирани само на лични интереси не се толку добри, вели Арсовска

Back to top button
Close