Арсовски: До каде се ЈО и МВР со приведувањето на фалсификаторите и рекетарите?

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ:

Почитувани,

Петти ден рекетарите се на слобода, фалсификаторите на слобода, Заев молчи како да не живее на овој свет и не слушнал дека брат му рекетирал, а потчинетите институции на власта тероризираат професионалци во МВР.

Македонија од држава единствено стана рај за криминалците коишто од целиот свет гледаат да се згрижат во Македонија, дали со седиште, дали со пасош.

Ние повеќе не наликуваме ниту на афричките земји, ја прејдовме и Колумбија на Ескобар во криминал, ние веќе сме пример во светот како држава за криминал. Сите веќе се повикуваат на нас како најкриминална држава.

Прашањата за кои јавноста чека одговори се следните.

Кога планираат Вилма Русковска и Љубомир Јовевски да ги повикаат цела рекетарска и фалсификаторска багра за криминалот и обидите за изнуда?

Зошто не им се вештачени телефоните на рекетарите уште кога стигнала во ЈО пријавата?

Кој ги фалсификувал документите во МВР и ЈО да се тргне името на Вице Заев од пријавата?

Зошто на Вице Заев му требале 250.000 евра за референдумот и кого имал намера да поткупи со тие пари? Дали гласачите или пратениците во Собранието кои знаеме како гласаа?

Треба да си недоветен да мислиш дека ако тргнеш некое име од пријава во ЈО, нема да одговара. Сите до еден ќе одговараат за направениот криминал.

Наместо да бркаат и ловат во матно некакви си свиркачи и да ги бараат во редот на професионалците кои професионално си ја работат работата, нека ги остават на мира да си ја работат својата работа и нека ги бркаат криминалците.

Наместо да се бркаат професионалци кои си ја работеле работата во случајот, треба да се брка рекетарот кој има име и презиме во пријавата и кој се обидел да врши изнуда, тоа е брат му на Зоран Заев, Вице Заев. Исто така треба да се бркаат фалсификаторите коишто го ваделе неговото име да го покријат неговиот криминал од пријавата.

 

Back to top button
Close