Артур ја прифати понудата на Јувe, договорот со Барса е пред крај

Играчот од средниот ред на Барселона, Артур, конечно ја прифати понудата за трансфер во Јувентус. Според „Калчомеркато“, последната понуда за плата на Бразилецот од 5,5 милиони евра ги убедило неговите претставници.

Ова би било огромно зголемување на платата на Бразилецот, при што веб-страницата тврди дека ова е трипати повеќе од она што го плаќа Барса на годишно ниво.

„Калчомеркато“ и „Мундо Депортиво“ велат дека размената е веќе на „финална права“, бидејќи халфот Миралем Пјаниќ пред долго време се согласил да се пресели на „Камп Ноу“.

Back to top button
Close