Атлетико сака да го добие Лаказет, клубот е подготвен за него да понуди паричен надоместок и еден играч

 Атлетико продолжува со обидите да го потпише напаѓачот на Арсенал, Александре Лаказет, пренесува „Марка“.

Раководството на мадридскиот тим за 29-годишниот напаѓач е подготвено да плати одредена сум плус и еден игра од следниве тројца: Том Лемар, Анхел Кореа или Витоло.

Во зимскиот преоден рок, Арсенал ја одби понудата на Атлетико за Французинот.

Минатата сезона во Премиер лигата Лаказет одигра 30 натпревари на кои постигна 10 гола и оствари шест асистенции.

Back to top button
Close