Автомобил удри во демонстранти во Сиетл, возачот отвори оган (видео)

Автомобил удри во група учесници во протести во Сиетл, во американската држават Вашингтон.

Возачот потоа изегол од автомобилот и почнал да пука, објави Сиетл тајмс.

Еден човек е повреден и пренесен во болница. Напаѓачот  e приведен. Полицијата почна истрага за инцидентот.

Back to top button
Close