Бајден: Нема потреба од дополнителни американски војници на полската граница

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека нема потреба од дополнителни американски војници на полската граница.

Бајден ставот го кажа на еден ден пред да се сретне со полскиот претседател Анджеј Дуда и премиерот Доналд Туск.

Back to top button
Close